Zmäkčovač vody maiCat®  - vyvinul Georg Švartinh a doktor Vohebauer, ktorí začali výskum v oblasti zmäkčovania vody bez soli v roku 1993 a boli v tomto smere priekopníkmi. V roku 1996 vytvorili prvé efektívne prevádzkové vzorce a v roku 1997 vznikol výrobok pripravený na komerčné využitie - maiCat® .

V roku 1998 zmäkčovač vody maiCat® bol jediným prostriedkom svojho druhu, ktorý prešiel skúškami účinnosti podľa protokolu W 512 Nemeckej asociácie plynu a vody (DVGW). Skúšky preukázali, že účinnosť zmäkčovača vody maiCat®  je 99%.

kolby DVGW

V banke zľava je voda upravená zmäkčovačom vody maiCat® , a sprava – obyčajná voda z vodovodu.

V roku 2012 boli opakované skúšky účinnosti zmäkčovača vody maiCat® , ktoré boli vykonané v laboratóriách Nemeckej asociácie plynu a vody (DVGW) v južnom Nemecku, pretože tento región má vysoký stupeň tvrdosti vody - 26 ° dH (4,64 mmol/l) . V tomto prípade boli skúšky vykonané podľa dvoch skúšobných protokolov W 510 - pre pitnú vodu vo verejných službách a normy - W 512.

stend DVGW

Skúšobný stôl maiCat®  je postavený podľa Protokolu W 510 a W 512 Nemeckej asociácie plynu a vody (DVGW)

Skúšobný stôl simuloval podmienky skutočného používania zmäkčovača vody maiCat®  a pracoval každy deň. Prívod vody sa vykonával v striedavom režime s dvoma špičkovými periódami spotreby - ráno a večer. Voda v systéme bola prietoková, takže bola stále nová. Teplota výmenníka tepla bola trvale 80°C. Skúška trvala po dobu 3 mesiacov, počas ktorých cez skúšobný stôl prešlo 300 000 litrov vody.

Podľa výsledkov týchto skúšok zmäkčovač vody maiCat®  opäť ukázal svoju účinnosť pri ochrane vykurovacích telies pred vodným kameňom, ktorá bola 99,7%.

Poznamka. Nemecká asociácia plynu a vody (DVGW) bola založená pred 150 rokmi a je jednou z najviac autoritatívnych organizácií v oblasti prívodu plynu a vody v Európe. Vydávajúc osvedčenia uskutočňujú trvalú kontrolu nad kvalitou vyrobených produktov. Majú právo kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia vykonávať kontrolu závodu výrobcu a vykonávať odber vzoriek priamo vo výrobe pre kontrolu kvality výrobkov.

nadoaba DVGW

Pohľad na nádobu s vykurovacím telesom, cez ktoré prechádzala voda upravená systémom maiCat®  po ukončení skúšok.

Vzhľadom k vyššie uvedenému dávame bez obáv dlhodobú záruku na naše výrobky. Počet reklamácií po celý čas predaja (a to je takmer 15 rokov) tvorí 2,8% z celkového počtu klientov a len 0,5% za obdobie od augusta 2008 do novembra 2012.

Kontrola kvality je vykonávaná v súlade so ZERT DIN EN ISO 9001-2008. Na potvrdenie toho sme získali sme Certificate Nr. QS-4720 HH od Germanischen Lloyd Certification GmbH, Hamburg.

Tato webstranka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstranky s tým súhlasíte. Dalsie informacie .

  
EU Cookie Directive Module Information