Systém zmäkčovača vody maiCat® je založený skôr na fyzických než chemických procesoch. Zmäkčenie vody sa uskutočňuje prostredníctvom procesu kryštalizácie, založeného na princípe "vábidla". Granula slúži ako "vábidlo". Pri prechode prúdu vody cez granulu sa porušuje vodná bilancia, v dôsledku čoho sa uvoľňuje СО2 a uskutočňuje sa spojenie iónov Ca a СО3 do molekuly uhličitanu vápenatého CaCO3, ktorý je elektricky neutrálny. Vďaka špecifickým vlastnostiam povrchu granúl zmäkčovača vody vytvoreny uhličitan vápenatý sa zdržuje na nich. Fyzikálne vlastnosti týchto novovytvorených molekúl uhličitanu vápenatého na povrchu granuly sú také, že oni sa navzájom "priťahujú". V dôsledku toho sa tvorí guľový kryštál, ktorý keď dosiahne kritickú hmotnosť pôsobením prietoku vody opúšťa granulu a dostáva sa do prívodu vody. Novovytvorený kryštál sa sám stáva "vábidlom" kryštálov, stimulujúc tvorbu nových mikrokryštálov na svojom povrchu a znižuje pritom "tvrdosť" vody. Proces sa spúšťa ako lavína a uskutočňuje sa v celom množstve vody. V dôsledku toho sa namiesto takzvané amorfného kalcitu objavia jemné častice aragonitu, ktorý má úplne odlišnú kryštálovú štruktúru ako vodný kameň.

Tieto guľové mikrokryštály migrujú spolu s prúdom a môžu byť ľahko odstránené pomocou filtra. Pri zahriatí vody sa zvyšuje veľkosť týchto mikrokryštálov, ale vodný kameň sa netvorí. Okrem toho sa z vytvoreného vodného kameňa začínajú uvoľňovať vápenaté ióny, ktoré sa pripoja k novovytvoreným mikrokryštálom, ktoré sú vo vode. V dôsledku toho sa starý vodný kameň uzvoľňuje a odstráni sa z povrchu potrubia a vykurovacích telies. Tento proces je pomerne dlhý a trvá 4 až 6 mesiacov. Okrem toho sa v dôsledku úpravy vody granulami maiCat® tvorí v priebehu času na povrchu vykurovacích telies a potrubia tenký povlak, pozostávajúci z vyšších oxidov železa (Fe3O4, Fe5O6). Tento povlak chráni vyššie uvedené povrchy pred ďalšou koróziou.

Vezmite prosím na vedomie, že aj cez obrovské množstvo karbonátových druhov, ktoré existujú v prírode a vedú k tvorbe vodného kameňa, naše granuly maiCat® sú účinné so všetkými ich typmi, lebo na základe procesu zmäkčovania ide skôr fyzické, než chemické procesy. Efekt zmäkčovania vody po interakcii s maiCat®  je nezvratný.

Požiadavky na vodu, dodávanú do zmäkčovača vody maiCat® , sú štandardné. Ak voda vyhovuje štátnym normám, nevyžaduje predbežnú prípravu, ak existujú významné odchýlky v množstve železa, mangánu, sírovodíka, odporúčame uskutočniť opatrenia, aby tieto ukazovatele boli v súlade so štátnymi normami. V každom prípade odporúčame nainštalovať filter hrubého čistenia pred zmäkčovačom vody maiCat® .

Tato webstranka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstranky s tým súhlasíte. Dalsie informacie .

  
EU Cookie Directive Module Information