V januári roku 2002 zmäkčovač vody maiCat® bol inštalovaný v kotolni spoločnosti SOLDAN Holding + Bonbonspezialitäten GmbH, ktorá vyrába sladkosti a nachádza sa v Norimbergu (www.soldan.com).

Vlastnosti upravenej vody: tvrdosť 26 ° dH (4,64 mmol/l), pH - 7,1. Spotreba vody -. 300 m3/deň. Teplota vody od 8°C (v zime) až 12°C (v lete). Teplota chladiacej kvapaliny - konštantná 85°C.

Predtým, ako sa spoločnosť SOLDAN rozhodla využiť zmäkčovač vody maiCat® , museli každé 3 mesiace robiť čistenie výmenníka tepla v kúpeľni s kyselinou fosforečnou. Pred inštaláciou systému zmäkčovača vody maiCat® sme fotografovali stav zariadenia.

Okrem toho sme nastavili systém kontroly účinnosti zmäkčovača vody maiCat® , ktorý mal sledovať podľa dva ukazovateľu teploty: jeden v hlavnom vstupnom potrubí výmenníka tepla, a druhý na výstupe. Teplotný index rozdielu je to kritérium, ktoré vám umožní zistiť, koľko tepla bolo prevedeného do výmenníka pod tečúcou vodou. V prípade, že teplotný rozdiel medzi vstupom a výstupom je stabilný, to znamená, že na tepelnom výmenníku sa netvorí vodný kameň. Nakoľko pri vzniku vodného kameňa plní funkciu izolácie, teda teplotný rozdiel sa znižuje, pretože proces výmeny tepla sa prerušuje. Na prianie zákazníka bolo nastaveno analógové a digitálne teplomery, ktoré odovzdávali parametre do centrálneho riadiaceho panela kotla.

Soldan1

Vyčistený výmenník tepla pred inštaláciou systému v januári roku 2002

Soldan2

Kotolňa z namontovaným zmäkčovačom vody maiCat® a výmenníkom tepla

Po 5 rokoch, v januári roku 2007, boli vykonané plánové servisné práce z výmeny plniva maiCat® a gumového tesnenia. Všetky práce boli vykonané za jeden pracovný deň.

Počas predpísaných prác bol výmenník tepla demontovaný pre kontrolu jeho stavu. Potrubie bolo otvorené pre jeho vonkajšie vyšetrenie na prítomnosť vodného kameňa.

Soldan3

Výmenník tepla po demontáži po 5 rokoch prevádzky bez akýchkoľvek servisných prác. Počas tejto doby cezeň prešlo asi 360 000 m3 vody, ktorá sa ohrievala na 85°C

Soldan4

Soldan5

To sú iné fotografií výmenníka tepla po 5 rokoch

Soldan6

To je nádoba, v ktorej bol namontovaný výmenník tepla

Soldan7

To je pohľad na vnútorný povrch potrubia z nerezovej ocele. Tu si môžete prezrieť ochranný antikorózny povlak, ktorý bol vytvorený v dôsledku maiCat®

V januári roku 2012 boli vykonané pravidelné predpísané práce týkajúce sa výmeny plniva maiCat®. Výmenník tepla a potrubie boli v úplne analogickom stave, ako aj tie, ktoré boli na fotografiách urobenych v roku 2007.

Je potrebné poznamenať, že uskutočnenie predpísaných prác týkajúcich sa výmeny plniva maiCat® každých 5 rokov je naše odporúčanie, a nie povinnosť. Toto rozhodnutie prijíma každý zákazník individuálne. Zmäkčovač vody maiCat® naďalej funguje aj po uplynutí 5 rokov, ale dochádza k postupnému zníženiu bezpečnostných charakteristík. To všetko závisí od kvality a spotreby vody. Naši klienti, ktorí majú namontovaný náš systém v súkromných domoch (ako v chatkách, tak aj vo výškových budovách), uskutočňujú nahradenie po uplynutí 10 rokov. Dokonca aj po určitej dobe používania zmäkčovača vody maiCat® tvorba vodného kameňa nebola pozorovaná. Sme však presvedčení, že doba 10 rokov pre systém je kritická a trváme na výmene plniva po uplynutí tejto doby, pretože ochranná funkcia zmäkčovača vody maiCat® bolje výrazne horšia, čo môže viesť k vzniku vodného kameňa na vykurovacích telesách a potrubiach.

Tato webstranka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstranky s tým súhlasíte. Dalsie informacie .

  
EU Cookie Directive Module Information