Všetko o vode

V tejto rubrike budem sa snažiť publikovať zaujimavu informaciu ktorá sa týka vody a našeho zdravia. Čo je najlepšie a najhoršie pre ľudské zdravie.

filtracna kanvicaZ každej strany čoraz častejšie počúvame, že voda z vodovodu a to hlavne voda vo väčších mestách nie je vhodná na pravidelnú konzumáciu. Prišla takzvaná „mánia filtrovania vody“ a čoraz viac domácností nakupuje a pravidelne používa rôzne filtračné kanvice a zariadenia, ktoré majú „prečistiť“ a zmäkčiť už upravenú a na konzumáciu nezávadnú vodu z vodovodu. Ponuka týchto filtračných kanvíc a filtračných zariadení, čiže aj zmäkčovačov vody je veľká, takže spotrebiteľ si má z čoho vyberať. Avšak, málokto si pri zakúpení takéhoto zariadenia podrobne preštuduje princíp jeho fungovania.

Dosť často naši klienti hovoria že voda z verejného vodovodu nie je vhodná na pitie. Ak sa pýtám prečo. Odpovedajú že kvalita vody je nízka, je tam veľa chlóru, dušičnanov atď. Na moju otázku či majú rozbor vody lebo mozu nejakým inym spôsobom preukázať to o čom rozprávajú, vždy dostanem odpoveď že rozboru nie majú ale jeden známý známá poviedal la mi že to je takto. Koniec...

Navrhujem sa vyznať či to je pravda. Chcem Vám ponúknuť veľmi zaujimavý článok.

V súčasnosti existuje na trhu veľké množstvo vodných filtrov a pre laika preto nie je jednoduché sa v nich vyznať. Ak sa predsa len rozhodnete pre kúpu vodného filtra, mali by ste mať na zreteli niektoré skutočnosti.

Tento článok obsahuje informáciu o baktériach, chemických látkach a minerálach ktoré sú vo vode a ich vplyv na ľudský organizmus.

Predstavujem vám veľmi zaujímavý článok o filtrácie vody. Veľmi viditeľne a zrozumiteľne o reverznej osmóze.

Filtre na pitnú vodu – riziká

Autor: Ing. Zuzana Bratská NRC pre hygienickú problematiku pitnej vody

Pri kúpe domáceho filtračného zariadenia platí základná zásada, a to, že kvalita pitnej vody by mala byť zhodnotená laboratórnym rozborom. Potom je dôležité, aby bola použitá technológia na vylepšenie kvality nielen účinná, ale aj zdravotne bezpečná.

Tato webstranka používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto webstranky s tým súhlasíte. Dalsie informacie .

  
EU Cookie Directive Module Information